Ray Enterprise Translation (7.x-7.21) - en to it translation catalogue (88 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Settings
it: Impostazioni

en: (none)
it: (nessuno)

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: week
it: settimana

en: Views
it: Viste

en: Manage
it: Gestisci

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Status:
it: Stato:

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Upload
it: Carica

en: content types
it: tipi di contenuto

en: Error
it: Errore

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Module
it: Modulo

en: Never
it: Mai

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Fields
it: Campi

en: N/A
it: N/D

en: Advanced
it: Avanzate

en: Current
it: Corrente

en: Inactive
it: Inattivo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Profile
it: Profilo

en: second
it: seconda

en: seconds
it: secondi

en: minute
it: minuto

en: Key
it: Chiave

en: Source
it: Sorgente

en: @time ago
it: @time fa

en: day
it: giorno

en: month
it: mese

en: year
it: anno

en: hour
it: ora

en: Entity
it: Entità

en: Production
it: Produzione

en: New
it: Nuovo

en: Translations
it: Traduzioni

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Webforms
it: Webform

en: Translation
it: Traduzione

en: Blocks
it: Blocchi

en: Menus
it: Menù

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Usage
it: Utilizzo

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Context
it: Contesto

en: Close window
it: Chiudi finestra

en: Account
it: Profilo

en: Data
it: Dati

en: Finish
it: Termina

en: Translate
it: Traduci

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Config
it: Configurazione

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Never cache
it: Non usare mai la cache

en: All text groups
it: Tutti i gruppi di testo

en: Built-in interface
it: Interfaccia incorporata

en: Delete selected content
it: Eliminazione dei contenuti selezionati

en: Language detection and selection
it: Rilevamento e selezione della lingua

en: Configuration Translation
it: Traduzione delle configurazioni
