Ray Enterprise Translation (7.x-7.22) - en to uk translation catalogue (135 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Logging
uk: Журналювання

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Project
uk: Проект

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: (none)
uk: (немає)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: week
uk: тиждень

en: Views
uk: Види

en: Manage
uk: Керування

en: Refresh
uk: Оновити

en: Menu
uk: Меню

en: Status:
uk: Стан:

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Upload
uk: Викласти

en: content types
uk: типи матеріалів

en: Utility
uk: Допоміжні

en: Error
uk: Помилка

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Module
uk: Модуль

en: Utilities
uk: Утиліти

en: Never
uk: Ніколи

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: Fields
uk: Поля

en: N/A
uk: Н/Д

en: Advanced
uk: Розширені

en: Current
uk: Поточна

en: Inactive
uk: Неактивно

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Profile
uk: Профіль

en: second
uk: друге

en: seconds
uk: секунд(и)

en: minute
uk: хвилина

en: Key
uk: Ключ

en: ago
uk: тому

en: Source
uk: Джерело

en: Community
uk: Спільнота

en: @time ago
uk: @time тому

en: day
uk: день

en: month
uk: місяць

en: year
uk: рік

en: hour
uk: година

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Entity
uk: Сутність

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: Workflow Name
uk: Назва документообігу

en: Production
uk: Експлуатація

en: Reset to Defaults
uk: Скинути до початкових

en: Change Workflow
uk: Змінити Документообіг

en: New
uk: Нові

en: Translations
uk: Переклади

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: Webforms
uk: Вебформи

en: Webform
uk: Вебформа

en: Translation
uk: Переклад

en: Blocks
uk: Блоки

en: Menus
uk: Меню

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Usage
uk: Використання

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Developer Tools
uk: Інструменти розробника

en: Context
uk: Контекст

en: Close window
uk: Закрити вікно

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Data
uk: Дані

en: Finish
uk: Завершити

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Translate
uk: Перекласти

en: Profile Name
uk: Назва профілю

en: Advanced Search
uk: Розширений пошук

en: Uploaded
uk: Вивантажено

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Marked
uk: Позначено

en: Never cache
uk: Ніколи не кешувати

en: Go to
uk: Перейти

en: All text groups
uk: Всі текстові групи

en: Built-in interface
uk: Вбудований інтерфейс

en: Progress
uk: Поступ

en: Last Modified
uk: Час останньої зміни

en: not enabled
uk: недоступно

en: profiles
uk: профілі

en: Delete selected content
uk: Видалити позначений матеріал

en: Secret
uk: Таємний

en: Edit Settings
uk: Редагувати налаштування

en: progress
uk: поступ

en: Connected
uk: З'єднано

en: Actions...
uk: Дії...

en: Phase
uk: Фаза

en: All Languages
uk: Мови

en: OAuth Key
uk: Ключ OAuth

en: Entity Translation
uk: Переклад сутності

en: In Sync
uk: Синхронізований

en: Language detection and selection
uk: Визначення та вибір мови

en: Update URL
uk: URL оновлення

en: Configuration Translation
uk: Переклад конфігурації

en: Not Connected
uk: Роз'єднано

en: Doc ID
uk: ID документа

en: results per page
uk: результатів на сторінку

en: Translate @type
uk: Перекласти @type

en: Translate Configuration
uk: Налаштування Перекладу

en: Profile update complete
uk: Профіль оновлено

en: Are you sure you want to delete these translations?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити ці переклади?

en: Delete Translations
uk: Видалити переклади
