Lingotek Translation (7.x-7.25) - en to fa translation catalogue (95 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Project
fa: پروژه

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: (none)
fa: هیچ

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: week
fa: هفته

en: Views
fa: نماها

en: Manage
fa: مدیریت

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Menu
fa: منو

en: Status:
fa: وضعیت:

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Upload
fa: بارگذاری

en: content types
fa: انواع محتوا

en: Error
fa: خطا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Module
fa: ماژول

en: Never
fa: هیچوقت

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Fields
fa: فیلدها

en: N/A
fa: هیچ

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Current
fa: جاری

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Profile
fa: نمایه

en: second
fa: دوم

en: minute
fa: دقیقه

en: Key
fa: کلید

en: ago
fa: پیش

en: Source
fa: منبع

en: @time ago
fa: @time قبل

en: day
fa: روز

en: month
fa: ماه

en: year
fa: سال

en: hour
fa: ساعت

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Entity
fa: عنصر

en: Production
fa: محصولات

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Translation
fa: ترجمه

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Usage
fa: کاربرد

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Context
fa: زمینه

en: Close window
fa: بستن پنجره

en: Account
fa: حساب

en: Data
fa: داده

en: Finish
fa: پایان

en: Translate
fa: ترجمه

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: All text groups
fa: تمام گروه‌های متنی

en: Built-in interface
fa: واسط ساختاری

en: profiles
fa: پروفایل‌ها

en: Delete selected content
fa: حذف محتوای انتخابی

en: Workbench
fa: میزکار

en: Access the administrative settings for the module.
fa: دسترسی به تنظیمات مدیریتی ماژول

en: content type | content types
fa[0]: نوع محتوا
fa[1]: انواع محتوا
