Ray Enterprise Translation (7.x-7.27) - en to lt translation catalogue (90 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Next
lt: Kitas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Username
lt: Nario vardas

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Taxonomy
lt: Sistematika

en: Logging
lt: Užrašoma

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Project
lt: Projektas

en: Download
lt: Atsisiųsti

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Search
lt: Paieška

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: week
lt: savaitė

en: Views
lt: Vaizdai

en: Manage
lt: Valdyti

en: Refresh
lt: Atnaujinti

en: Menu
lt: Meniu

en: Status:
lt: Būsena:

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Upload
lt: Įkelti

en: Error
lt: Klaida

en: All
lt: Visi

en: Active
lt: Aktyvus

en: Add content
lt: Pridėti turinį

en: Module
lt: Modulis

en: Never
lt: Niekada

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Location
lt: Vieta

en: Fields
lt: Laukeliai

en: N/A
lt: N/D

en: Advanced
lt: Papildomai

en: Current
lt: Dabartinis

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: Profile
lt: Profilis

en: second
lt: antras

en: minute
lt: Minutės

en: Key
lt: Raktas

en: Source
lt: Šaltinis

en: @time ago
lt: prieš @time

en: day
lt: diena

en: month
lt: mėnesis

en: year
lt: metai

en: hour
lt: valanda

en: Workflow
lt: Veikimas

en: Entity
lt: Esybė

en: Production
lt: Produkcija

en: New
lt: Naujas

en: Translations
lt: Vertimai

en: Multilingual
lt: Daugiakalbystė

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Content Type
lt: Turinio tipas

en: Webforms
lt: Webformos

en: Webform
lt: Web forma

en: Translation
lt: Vertimas

en: Blocks
lt: Blokai

en: Menus
lt: Meniu

en: Publish
lt: Paskelbta

en: Unpublish
lt: Nepaskelbta

en: Usage
lt: Naudojimas

en: Context
lt: Kontekstas

en: Close window
lt: Uždaryti langą

en: Account
lt: Paskyra

en: Data
lt: Duomenys

en: Translate
lt: Versti

en: No content available.
lt: Turinio nėra.

en: Dashboard
lt: Darbastalis

en: Finished with an error.
lt: Baigta su klaida.

en: All text groups
lt: Visos teksto grupės

en: Built-in interface
lt: Vidinė sąsaja

en: Delete selected content
lt: Pašalinti pasirinktą turinį

en: Actions...
lt: Veiksmai..

en: Configuration Translation
lt: Konfigūracijos vertimas

en: results per page
lt: rezultatus per puslapį
