Ray Enterprise Translation (7.x-7.28) - en to hi translation catalogue (75 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Project
hi: परियोजना

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: (none)
hi: (कोई नहीं)

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: week
hi: सप्ताह

en: Views
hi: द्रश्य

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Upload
hi: अपलोड

en: content types
hi: सामग्रियों का प्रकार

en: Error
hi: त्रुटि

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: N/A
hi: एन / ए

en: Advanced
hi: विकसित

en: Current
hi: मौजूदा

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: second
hi: सेकंड

en: seconds
hi: क्षण

en: minute
hi: मिनट

en: Source
hi: स्रोत

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: day
hi: दिन

en: month
hi: माह

en: year
hi: वर्ष

en: hour
hi: घंटा

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Entity
hi: इकाई

en: New
hi: नया

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Menus
hi: मेनू

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Context
hi: संदर्भ

en: Account
hi: खाता

en: Translate
hi: अनुवाद

en: All text groups
hi: सभी पाठ समूह

en: Built-in interface
hi: आंतरिक इंटरफ़ेस
