Lingotek Translation (7.x-7.30) - en to el translation catalogue (82 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Download
el: Λήψη

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: (none)
el: (κανένα)

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: week
el: εβδομάδα

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Menu
el: Μενού

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Error
el: Σφάλμα

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Module
el: Μονάδα

en: Never
el: Ποτέ

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Fields
el: Πεδία

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Profile
el: Προφίλ

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: minute
el: λεπτό

en: Key
el: Κλειδί

en: Source
el: Πηγή

en: @time ago
el: πριν από @time

en: day
el: ημέρα

en: month
el: μήνας

en: year
el: έτος

en: hour
el: ώρα

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Production
el: Παραγωγή

en: New
el: Δημιουργία

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσο

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Webforms
el: Webform

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Menus
el: Μενού

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Usage
el: Χρήση

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Data
el: Δεδομένα

en: Translate
el: Μετάφραση

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: All text groups
el: Όλες οι ομάδες κειμένου

en: Built-in interface
el: Ενσωματωμένη διεπαφή

en: Delete selected content
el: Διαγραφή επιλεγμένης ύλης

en: Workbench
el: Χώρος Εργασίας
