Lingotek Translation (7.x-7.31) - en to kn translation catalogue (71 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Logging
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸುತ್ತಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: (none)
kn: (ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ)

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Status:
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ:

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Utilities
kn: ಸವಲತ್ತುಗಳು

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: second
kn: ಎರಡನೆಯ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: day
kn: ದಿನ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Close window
kn: ವಿಂಡೊವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: Disconnect
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಕಡಿದುಹಾಕು

en: Preferences
kn: ಇಚ್ಛೆಗಳು

en: Profile Name
kn: ಪರಿಚಯ ಚಿತ್ರಣದ ಹೆಸರು

en: Advanced Search
kn: ಸುಧಾರಿತ ಹುಡುಕಾಟ

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ

en: Last Modified
kn: ಕೊನೆಯ ಬಾರಿಗೆ ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: profiles
kn: ಪರಿಚಯ

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
