Lingotek Translation (7.x-7.32) - en to da translation catalogue (100 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Logging
da: Logning

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Project
da: Projekt

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: (none)
da: (ingen)

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: week
da: uge

en: Manage
da: Administration

en: Refresh
da: Opdatér

en: Unknown
da: Ukendt

en: content types
da: indholdes-typer

en: Utility
da: anvendelighed

en: Error
da: Fejl

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Module
da: Modul

en: Never
da: Aldrig

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Fields
da: Felter

en: Advanced
da: Avanceret

en: Current
da: Aktuelle

en: Inactive
da: Inaktiv

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Profile
da: Profil

en: second
da: sekund

en: seconds
da: sekunder

en: minute
da: minut

en: Key
da: Nøgle

en: ago
da: siden

en: Source
da: Kilde

en: @time ago
da: @time siden

en: day
da: dag

en: month
da: måned

en: year
da: år

en: hour
da: time

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: Workflow Name
da: Workflow navn

en: Production
da: Produktion

en: New
da: Ny

en: Translations
da: Oversættelser

en: Multilingual
da: Sprog

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Webforms
da: Webformularer

en: Webform
da: Webformular

en: Translation
da: Oversættelse

en: Blocks
da: Blokke

en: Menus
da: Menuer

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Usage
da: Brug

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Context
da: Kontekst

en: Close window
da: Luk vindue

en: Account
da: Konto

en: Finish
da: Afslut

en: Preferences
da: Indstillinger

en: Translate
da: Oversæt

en: Profile Name
da: profil navn

en: Advanced Search
da: Avanceret søgning

en: Uploaded
da: Uploadet

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Config
da: Konfigurér

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Parent Node ID
da: Overordnet indholdselement ID

en: Never cache
da: Cache aldrig

en: All text groups
da: Alle tekstgrupper

en: Built-in interface
da: Indbygget grænseflade

en: Progress
da: Fremdrift

en: profiles
da: profiler

en: Delete selected content
da: Slet det valgte indhold

en: Language detection and selection
da: Detektion og valg af sprog

en: Update URL
da: Opdatér URL

en: Configuration Translation
da: Oversættelse af konfiguration
