Ray Enterprise Translation (7.x-7.32) - en to tr translation catalogue (97 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Project
tr: Proje

en: Download
tr: İndir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: week
tr: hafta

en: Views
tr: Görünümler

en: Manage
tr: Yönetim

en: Refresh
tr: Yenile

en: Menu
tr: Menü

en: Status:
tr: Durum:

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Upload
tr: Yükle

en: content types
tr: içerik tipleri

en: Error
tr: Hata

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Module
tr: Modül

en: Never
tr: Asla

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: Fields
tr: Alanlar

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Current
tr: Şu anki

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Profile
tr: Profil

en: second
tr: ikinci

en: seconds
tr: saniye

en: minute
tr: dakika

en: Key
tr: Anahtar

en: ago
tr: önce

en: Source
tr: Kaynak

en: @time ago
tr: @time önce

en: day
tr: gün

en: month
tr: ay

en: year
tr: yıl

en: hour
tr: saat

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Entity
tr: Nesne

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

en: Production
tr: Üretim

en: New
tr: Yeni

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Translation
tr: Çeviri

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Usage
tr: Kullanım

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Account
tr: Hesap

en: Data
tr: Veri

en: Finish
tr: Bitir

en: Preferences
tr: Seçenekler

en: Translate
tr: Çevir

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Dashboard
tr: Pano

en: Never cache
tr: Hiçbir zaman önbelleğe alma

en: All text groups
tr: Tüm metin grupları

en: Built-in interface
tr: Tümleşik arayüz

en: not enabled
tr: aktif değil

en: Delete selected content
tr: Seçilen içeriği sil

en: Workbench
tr: İş Tezgahı (Workbench)

en: Language detection and selection
tr: Dil algılama ve seçimi

en: Configuration Translation
tr: Yapılandırma Çevirisi
