Lingotek Translation (7.x-7.33) - en to is translation catalogue (71 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Logging
is: Kerfisskráning

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Password
is: Lykilorð

en: Settings
is: Stillingar

en: (none)
is: (ekkert)

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: week
is: vika

en: Views
is: Gagnasýn

en: Manage
is: Stjórnun

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Menu
is: Valmynd

en: Status:
is: Staða:

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Upload
is: Hlaða upp

en: content types
is: efnistegundir

en: Error
is: Villa

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Module
is: Eining

en: Never
is: Aldrei

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: Fields
is: Svæði

en: N/A
is: Á ekki við

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Current
is: Núverandi

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: seconds
is: sekúndur

en: @time ago
is: @time síðan

en: day
is: dagur

en: month
is: mánuður

en: year
is: ár

en: hour
is: ár

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: Workflow Name
is: Nafn á vinnuflæði

en: New
is: Nýtt

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Translation
is: Þýðing

en: Blocks
is: Blokkir

en: Menus
is: Valmyndir

en: Miscellaneous
is: Ýmislegt

en: Context
is: Samhengi

en: Close window
is: Loka glugga

en: Account
is: Aðgangur

en: Translate
is: Þýða

en: All text groups
is: Allir texta hópar
