Lingotek Translation (7.x-7.35) - en to pl translation catalogue (109 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Logging
pl: Logowanie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Project
pl: Projekt

en: Download
pl: Pobierz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Password
pl: Hasło

en: Settings
pl: Ustawienia

en: (none)
pl: (brak)

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: week
pl: Tydzień

en: Views
pl: Widoki

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: content types
pl: rodzaje zawartości

en: Utility
pl: Narzędzia

en: Error
pl: Błąd

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Module
pl: Moduł

en: Never
pl: Nigdy

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Fields
pl: Pola

en: N/A
pl: niedostępne

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Current
pl: Bieżący

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Profile
pl: Profil

en: second
pl: drugie

en: seconds
pl: sekundy

en: minute
pl: minuta

en: Key
pl: Klucz

en: ago
pl: temu

en: Source
pl: Źródło

en: Community
pl: Społeczność

en: @time ago
pl: @time temu

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Entity
pl: Encja

en: Production
pl: Produkcja

en: New
pl: Nowy

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Webforms
pl: Formularze

en: Webform
pl: Formularz

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Blocks
pl: Bloki

en: Menus
pl: Menu

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Usage
pl: Użycie

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Context
pl: Kontekst

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Account
pl: Konto

en: Finish
pl: Zakończ

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Profile Name
pl: Nazwa Profilu

en: Advanced Search
pl: Wyszukiwanie zaawansowane

en: Uploaded
pl: Wysłano

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Go to
pl: Idź do

en: All text groups
pl: Wszystkie kategorie tłumaczeń

en: Built-in interface
pl: Standardowy interfejs

en: Progress
pl: Postęp

en: not enabled
pl: nie włączony

en: profiles
pl: profile

en: Secret
pl: Sekret

en: Connected
pl: Połączony

en: Actions...
pl: Akcje...

en: Existing
pl: Istniejące

en: All Languages
pl: Wszystkie języki

en: Entity Translation
pl: Tłumaczenie encji

en: Language detection and selection
pl: Wykrywanie i wybór języka

en: Configuration Translation
pl: Tłumaczenie Konfiguracji
