Ray Enterprise Translation (7.x-7.38) - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Logging
ro: Logare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Project
ro: Proiect

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: (none)
ro: (nici unul)

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Manage
ro: Administrați

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Menu
ro: Meniu

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Upload
ro: Încarcă

en: Error
ro: Eroare

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Module
ro: Modul

en: Never
ro: Niciodată

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: Fields
ro: Câmpuri

en: N/A
ro: N/D

en: Advanced
ro: Avansat

en: Current
ro: Actual

en: Inactive
ro: inactiv

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Profile
ro: Profil

en: seconds
ro: secunde

en: Key
ro: Cheie

en: ago
ro: în urmă

en: Source
ro: Sursă

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: day
ro: zi

en: month
ro: lună

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Entity
ro: Entitate

en: Production
ro: Producţie

en: New
ro: Nou

en: Translations
ro: Traduceri

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Translation
ro: Traducere

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Menus
ro: Meniuri

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Usage
ro: Utilizare

en: Account
ro: Cont

en: Data
ro: Dată

en: Translate
ro: Traducere

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Config
ro: Configurație

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Never cache
ro: Nu salva niciodată temporar

en: All text groups
ro: Toate grupurile de text

en: Built-in interface
ro: Interfaţa de bază

en: Progress
ro: Progres

en: not enabled
ro: neactivat

en: Existing
ro: Existent

en: Language detection and selection
ro: Detectarea și selectarea limbii

en: Configuration Translation
ro: Traducerea Configurației
