Lingotek Translation (7.x-7.43) - en to eo translation catalogue (62 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Next
eo: Sekva

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Download
eo: Elŝutu

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: edit
eo: redakti

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Views
eo: Vidoj

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Menu
eo: Menuo

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Error
eo: Eraro

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Never
eo: Neniam

en: Published
eo: Publikigita

en: Location
eo: Loko

en: Fields
eo: Kampoj

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Code
eo: Kodo

en: Profile
eo: Profilo

en: second
eo: dua

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Translations
eo: Tradukoj

en: English name
eo: Angla nomo

en: Native name
eo: Indiĝena nomo

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Menus
eo: Menuoj

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Account
eo: Konto

en: Translate
eo: Traduku

en: Direction
eo: Direkto

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: All text groups
eo: Ĉiuj tekstaj grupoj

en: Built-in interface
eo: Enkonstruita interfaco
