Ray Enterprise Translation (7.x-7.46) - en to fa translation catalogue (72 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: رمز

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: Manage
fa: مدیریت

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Menu
fa: قائم

en: ID
fa: هویت

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Upload
fa: بارگذاری

en: content types
fa: انواع محتوا

en: Error
fa: خطا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Module
fa: ماژول

en: Never
fa: هیچوقت

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Fields
fa: میدانها

en: N/A
fa: هیچ

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Current
fa: جاری

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Key
fa: کلید

en: Source
fa: منبع

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Entity
fa: عنصر

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Translation
fa: ترجمه

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Menus
fa: قائمها

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: لغونشر

en: Context
fa: زمینه

en: Account
fa: حساب

en: Data
fa: داده

en: Finish
fa: پایان

en: Translate
fa: ترجمه

en: Direction
fa: جهت

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.
