Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to be translation catalogue (32 entries)

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: more
be: болей

en: Tag
be: Тэма

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Weight
be: Вага

en: none
be: няма

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Audio
be: Аўдыё

en: Upload
be: Загрузіць

en: Options
be: Налады

en: Node
be: Вузел

en: Page
be: Старонка

en: Fields
be: Палі

en: Set name
be: Усталяваць імя

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Source
be: Крыніца

en: Definition
be: Азначэнне

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Apply
be: Ужыць

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Translation
be: Пераклад

en: Add field
be: Дадаць поле

en: The file could not be uploaded.
be: Файл не можа быць апублікаваны.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.
