Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (28 entries)

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: more
bg: още

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: Weight
bg: Тегло

en: none
bg: не

en: Name
bg: Име

en: Label
bg: Заглавие

en: Audio
bg: Музика

en: Upload
bg: Трансфер

en: Options
bg: Параметри

en: Node
bg: Материал

en: Page
bg: Страница

en: Click here
bg: Натиснете тук

en: Set name
bg: Наименование на набора

en: here
bg: Тук

en: Source
bg: Източник

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Apply
bg: Търси

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Add field
bg: Добави поле

en: Audio file
bg: Аудио файл

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.
