Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Listen
da: Lyt

en: Audio
da: Lyd

en: Options
da: Valg

en: Node
da: Indholdselement

en: Page
da: Side

en: Fields
da: Felter

en: Click here
da: Klik her

en: Set name
da: Gruppenavn

en: Desc
da: Faldende

en: Example
da: Eksempel

en: here
da: her

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Source
da: Kilde

en: Relationship
da: Forbindelse

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Automatic
da: Automatisk

en: Apply
da: Udfør

en: Examples
da: Eksempler

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Translation
da: Oversættelse

en: Add field
da: Tilføj felt

en: Audio file
da: Lydfil

en: Permitted upload file extensions
da: Tilladte filendelser

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
da: Filendelser som brugeren kan uploade til dette felt. Adskil endelser med mellemrum og udelad punktummet. Lad feltet stå tomt for at lade brugerne uploade filer med alle endelser.

en: Maximum upload size per file
da: Maksimal upload-størrelse pr. fil

en: Entry
da: Tilmelding

en: The file could not be uploaded.
da: Filen kan ikke uploades.

en: Unknown language
da: Ukendt sprog

en: Current user's language
da: Aktuelle brugers sprog

en: Default site language
da: Standard site-sprog

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Det maskinlæsbare navn kan kun indeholde små bogstaver, understregninger og tal.

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
da: Valgfri undermappen i "%directory"-mappen hvor filer gemmes. Udelad indledende og afsluttende skråstreger.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
da: Angiv størrelsesgrænsen for hver individuel fil. Indtast en værdi som "512" (bytes), "80K" (kilobytes) eller "50M" (megabytes) for at begrænse den tilladte filstørrelse. Hvis du lader feltet stå tomt begrænses filstørrelserne kun af PHPs maksimale POST- og upload-størrelser (den nuværende grænse er <strong>%limit</strong>).

en: Asc
da: Stigende
