Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (45 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Weight
gl: Peso

en: none
gl: ningún

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Upload
gl: Subir

en: Options
gl: Opcións

en: Node
gl: Nodo

en: Page
gl: Páxina

en: Fields
gl: Campos

en: Click here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Set name
gl: Nome do conxunto

en: Example
gl: Exemplo

en: here
gl: aquí

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Source
gl: Orixe

en: Definition
gl: Definición

en: Relationship
gl: Relación

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Automatic
gl: Automático

en: Apply
gl: Aplicar

en: Examples
gl: Exemplos

en: Enter the terms you wish to search for.
gl: Introduza os termos que queira buscar.

en: Translation
gl: Traducción

en: Add field
gl: Engadir campo

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Permitted upload file extensions
gl: Extensions de ficheiros permitidas para subir

en: Maximum upload size per file
gl: Tamaño máximo de subida por ficheiro

en: The file could not be uploaded.
gl: Non se puido subir o ficheiro.

en: Unknown language
gl: Lingua descoñecida

en: Current user's language
gl: Lingua do usuario actual

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.
