Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (31 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Tag
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Weight
jv: Urutan

en: none
jv: ora ana

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Upload
jv: Unggah

en: Options
jv: Opsi

en: Page
jv: Kācā

en: Fields
jv: Field

en: Set name
jv: Setèl jenengé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Example
jv: Contoné

en: here
jv: nag kéné

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: Examples
jv: Contoné

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Add field
jv: Tambah field

en: The file could not be uploaded.
jv: Berkas ora bisa diunggah.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
jv: Jeneng kewaca-mesin kudu nggunaknā huruf cilik, angka lan garis ngisor.

en: Asc
jv: Urut Maju
