Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (20 entries)

en: Operations
kk: Операциялар

en: Type
kk: Тип

en: Remove
kk: Өшіру

en: Description
kk: Сипаттама

en: Language
kk: Тіл

en: Search
kk: Іздестіру

en: Reset
kk: Ысыру

en: None
kk: Ешқайсысы

en: Weight
kk: Салмағы

en: none
kk: көрсетілмеген

en: Name
kk: Аты

en: Label
kk: Атауы

en: Upload
kk: Жүктеу

en: Node
kk: Түйін

en: Page
kk: Бет

en: Fields
kk: Өрістер

en: !name field is required.
kk: !name өрісін толтыру міндет.

en: Enter the terms you wish to search for.
kk: Іздейтін терминдерді енгізіңіз.

en: Add field
kk: Өрісті қосу

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
kk: Машина оқи алатын ат тек қана  кіші әріптер, нөмерлер және астыңғы сызықтан тұра алады
