Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: No.
kn: ಇಲ್ಲ.

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Dictionary
kn: ಶಬ್ಧಕೋಶ
