Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (23 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: more
ku: زیاتر

en: Tag
ku: تاگ

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Weight
ku: سەنگ

en: none
ku: هیچ

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Upload
ku: بارکردن

en: Node
ku: گرێ

en: Page
ku: پەڕە

en: Set name
ku: ناوی کۆمەڵه

en: Source
ku: سەرچاوە

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: Enter the terms you wish to search for.
ku: تکایا ئەو وشانە پڕبکەوە کە بە دوایاندا دەگەڕێیت.

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: The file could not be uploaded.
ku: ئەم پەڕگەیە نەتوانرا باربکرێت.
