Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (21 entries)

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Weight
nn: Vekt

en: none
nn: ingen

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Upload
nn: Last opp

en: Page
nn: Nettside

en: Fields
nn: Felt

en: here
nn: her

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Apply
nn: Bruk

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Datamaskinlesbart namn kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.
