Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Tag
sv: Etikett

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Audio
sv: Ljud

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Options
sv: Alternativ

en: Node
sv: Nod

en: Page
sv: Sida

en: Fields
sv: Fält

en: Click here
sv: Klicka här

en: Set name
sv: Uppsättningens namn

en: Desc
sv: Fallande

en: Example
sv: Exempel

en: here
sv: här

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Source
sv: Källa

en: Relationship
sv: Relation

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Apply
sv: Applicera

en: Examples
sv: Exempel

en: Enter the terms you wish to search for.
sv: Ange de termer du vill söka efter.

en: Translation
sv: Översättning

en: Add field
sv: Lägg till fält

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Permitted upload file extensions
sv: Tillåtna filändelser för uppladdningar.

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
sv: Ändelser en användare kan ladda upp till detta fält. Separera ändelser med ett mellanslag och inkludera inte den inledande punkten. Om fältet lämnas blankt kommer detta tillåta användare att ladda upp filer med alla ändelser.

en: Maximum upload size per file
sv: Maximal storlek på uppladdning per fil

en: The file could not be uploaded.
sv: Filen kunde inte laddas upp.

en: Unknown language
sv: Okänt språk

en: Current user's language
sv: Språk för nuvarande användare

en: Default site language
sv: Förvalt språk för webbplatsen

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Det maskinläsbara namnet får bara innehållasmå bokstäver, siffror och understreck.

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
sv: Valfri underkatalog i katalogen "%directory" där filer kommer sparas. Inkludera inte snedstreck i början eller slutet.

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
sv: Ange den storleksgräns som gäller för varje fil separat. Ange ett värde som "512" (bytes), "80K" (kilobytes) eller "50M" (megabytes) för att begränsa den tillåtna filstorleken. Om du lämnar detta fält tomt kommer storleken bara att begränsas av PHP:s maximala inläggs- och filuppladdningsstorlekar (nuvarande begränsning <strong>%limit</strong>).

en: Difference
sv: Skillnad

en: Asc
sv: Stigande
