Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (44 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: more
vi: thêm

en: Tag
vi: Thẻ

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: none
vi: không có

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: True
vi: Đúng

en: False
vi: Sai

en: Audio
vi: Âm thanh

en: Upload
vi: Tải lên

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Page
vi: Trang

en: Fields
vi: Các trường

en: Click here
vi: Nhấn vào đây

en: Set name
vi: Đặt tên

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Example
vi: Ví dụ

en: here
vi: ở đây

en: Defaults
vi: Các mặc định

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Source
vi: Nguồn

en: Definition
vi: Định nghĩa

en: Relationship
vi: Quan hệ

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: Automatic
vi: Tự động

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Examples
vi: Ví dụ

en: Enter the terms you wish to search for.
vi: Nhập điều kiện tìm kiếm.

en: Translation
vi: Dịch thuật

en: Add field
vi: Thêm trường

en: Maximum upload size per file
vi: Dung lượng tải lên tối đa cho một tập tin

en: The file could not be uploaded.
vi: Không tải được tệp lên.

en: Unknown language
vi: Ngôn ngữ chưa biết

en: Dictionary
vi: Từ điển

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
vi: Tên máy hợp lệ chỉ được phép chứa các ký tự thường, số và gạch dưới.

en: Asc
vi: Tăng dần
