Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: none
am: ምንም

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Page
am: ገጽ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Source
am: ምንጭ

en: Definition
am: ብየና

en: Translation
am: ትርጉም
