Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Tag
ar: وسم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Audio
ar: الصوت

en: Upload
ar: رفع

en: Options
ar: الخيارات

en: Node
ar: العقدة

en: Page
ar: الصفحة

en: Fields
ar: الحقول

en: Set name
ar: اسم المجموعة

en: Desc
ar: تنازلي

en: here
ar: هنا

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Source
ar: المصدر

en: Definition
ar: تعريف

en: Relationship
ar: العلاقة

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Examples
ar: أمثلة

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Translation
ar: الترجمة

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Audio file
ar: ملف الصوت

en: The file could not be uploaded.
ar: تعذر رفع الملف.

en: Unknown language
ar: لغة غير معروفة

en: Current user's language
ar: لغة المستخدم الحالي

en: Default site language
ar: لغة الموقع الافتراضية

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.

en: Asc
ar: تصاعدي
