Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to et translation catalogue (46 entries)

en: Operations
et: Toimingud

en: Type
et: Liik

en: Remove
et: Eemalda

en: Description
et: Kirjeldus

en: Language
et: Keel

en: more
et: veel

en: Tag
et: Sildid

en: Search
et: Otsing

en: Reset
et: Tühista

en: None
et: Puudub

en: Weight
et: Kaal

en: none
et: puudub

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: True
et: Tõene

en: False
et: Väär

en: Listen
et: Kuula

en: Audio
et: Heli

en: Upload
et: Üleslaadimine

en: Options
et: Valikud

en: Node
et: Postitus

en: Page
et: Lehekülg

en: Fields
et: Väljad

en: Click here
et: Klõpsa siia

en: Set name
et: Komplekti nimetus

en: Desc
et: Kahanev

en: here
et: siin

en: Defaults
et: Vaikesätted

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Source
et: Allikas

en: Definition
et: Definitsioon

en: Relationship
et: Seos

en: !name field is required.
et: Välja !name täitmine on kohustuslik.

en: Apply
et: Rakenda

en: Examples
et: Näited

en: Enter the terms you wish to search for.
et: Sisesta märksõnad, mida soovid otsida.

en: Translation
et: Tõlge

en: Add field
et: Lisa väli

en: Audio file
et: Helifail

en: The file could not be uploaded.
et: Faili ei õnnestunud üles laadida.

en: Unknown language
et: Tundmatu keel

en: Default site language
et: Saidi vaikimisi keel

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
et: Masinloetav nimi tohib sisaldada ainult täppideta väiketähti, numbreid ja alljooni.

en: Difference
et: Erinevused

en: Asc
et: Kasvav

en: Source Language
et: Algne keel
