Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (42 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Tag
he: תגית

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: none
he: ללא

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Audio
he: אודיו

en: Upload
he: העלאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Node
he: פריט תוכן

en: Page
he: דף

en: Fields
he: שדות

en: Set name
he: שם ערכה

en: Desc
he: יורד

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Source
he: מקור

en: Definition
he: הגדרה

en: Relationship
he: יחס

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Apply
he: החל

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Translation
he: תרגום

en: Add field
he: הוספת שדה

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Entry
he: פרסום

en: Unknown language
he: שפה לא מוכרת

en: Current user's language
he: שפת המשתמש הנוכחי

en: Default site language
he: שפת ברירת המחדל של האתר

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
he: על שם המכונה להיות מורכב רק מאותיות קטנות, ספרות וקווים תחתיים.

en: Asc
he: סדר עולה
