Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to ml translation catalogue (19 entries)

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: more
ml: കൂടുതൽ

en: Tag
ml: ടാഗ്

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Weight
ml: ഭാരം

en: none
ml: ഒന്നുമില്ല

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Audio
ml: ഓഡിയോ

en: Upload
ml: അപ്‌ലോഡ്

en: Node
ml: നോഡ്

en: !name field is required.
ml: !name ആവശ്യമാണ്.

en: Translation
ml: തര്‍ജ്ജമ
