Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to my translation catalogue (21 entries)

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: more
my: ပို၍

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Weight
my: အစဉ်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: Label
my: အညွန်း

en: True
my: အမှန်

en: False
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Example
my: ဥပမာ

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Examples
my: ဥပမာများ

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ
