Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: none
oc: pas cap

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Audio
oc: Àudio

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Options
oc: Opcions

en: Node
oc: Nosèl

en: Page
oc: Pagina

en: Fields
oc: Camps

en: Set name
oc: Nom de l'ensemble

en: Example
oc: Exemple

en: here
oc: aicí

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Source
oc: Font

en: Definition
oc: Definicion

en: Relationship
oc: Relacion

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Apply
oc: Aplicar

en: Examples
oc: Exemples

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: Translation
oc: Traduccion

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: The file could not be uploaded.
oc: Es pas estat possible de cargar lo fichièr.

en: Unknown language
oc: Lenga desconeguda

en: Current user's language
oc: Lenga de l'utilizaire actual

en: Default site language
oc: Lenga per defaut del site

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Lo nom sistèma deu pas conténer que de letras, de chifras e de jonhents bas.
