Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Tag
fa: برچسب

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Audio
fa: صوتی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Node
fa: محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Fields
fa: میدانها

en: Set name
fa: نام مجموعه

en: Desc
fa: نزولی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Source
fa: منبع

en: Definition
fa: تعریف

en: Relationship
fa: رابطه

en: Apply
fa: تایید

en: Enter the terms you wish to search for.
fa: عبارتی را که میخواهید پیدا کنید،  در اینجا وارد نمایید.

en: Translation
fa: ترجمه

en: Add field
fa: افزودن میدان

en: The file could not be uploaded.
fa: فایل نتوانست بارگذاری شود.

en: Unknown language
fa: زبان ناشناخته

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: نام خواندنی توسط ماشین باید فقط حروف کوچک, شامل اعداد, و خط زیر باشد.

en: Asc
fa: صعودی
