Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Tag
ro: Marcaj

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: none
ro: nimic

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Upload
ro: Încarcă

en: Options
ro: Opțiuni

en: Node
ro: Nod

en: Page
ro: Pagina

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Set name
ro: Setare nume

en: Desc
ro: Descendent

en: Example
ro: Exemplu

en: here
ro: aici

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Source
ro: Sursă

en: Definition
ro: Definiție

en: Relationship
ro: Relație

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Automatic
ro: Automat

en: Apply
ro: Aplică

en: Examples
ro: Exemple

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceți termenii doriți pentru căutare.

en: Translation
ro: Traducere

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: The file could not be uploaded.
ro: Fișierul nu a putut fi încărcat.

en: Unknown language
ro: Limbă necunoscută

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Numele lizibil de computer poate conține doar litere mici, numere și liniuțe de subliniere (underscores).

en: Asc
ro: Ascendent

en: Add value
ro: Adăugați valoare
