Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (28 entries)

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: more
te: మరిన్ని

en: Tag
te: ట్యాగు

en: Search
te: వెతుకు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Weight
te: భారం

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: True
te: సత్యం

en: False
te: అసత్యం

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Page
te: పేజీ

en: Click here
te: ఇక్కడ నొక్కండి

en: here
te: ఇక్కడ

en: Source
te: మూలం

en: Definition
te: నిర్వచనం

en: !name field is required.
te: !name అనే ఖాళీ తప్పనిసరి.

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Translation
te: అనువాదం

en: Unknown language
te: తెలియని భాష

en: Current user's language
te: ప్రస్తుత వాడుకరి యొక్క భాష

en: Default site language
te: సైటు యొక్క అప్రమేయ భాష
