Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: none
th: ไม่มี

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: False
th: เท็จ

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: No.
th: ลำดับที่

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: Enter the terms you wish to search for.
th: ใส่คำที่คุณต้องการค้นหา

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงต้องประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_)
