Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Tag
tr: Etiket

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Listen
tr: Dinle

en: Audio
tr: Ses

en: Upload
tr: Yükle

en: Options
tr: Seçenekler

en: Node
tr: Düğüm

en: Page
tr: Sayfa

en: Fields
tr: Alanlar

en: Click here
tr: Burayı tıklayın

en: Set name
tr: Adı ayarla

en: Desc
tr: Azalan

en: Example
tr: Örnek

en: here
tr: buraya

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Source
tr: Kaynak

en: Definition
tr: Tanım

en: Relationship
tr: İlişki

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Apply
tr: Uygula

en: Examples
tr: Örnekler

en: Enter the terms you wish to search for.
tr: Aramak istediğiniz terimleri giriniz.

en: Translation
tr: Çeviri

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: The file could not be uploaded.
tr: Dosya karşıya yüklenemedi.

en: Unknown language
tr: Bilinmeyen dil

en: Current user's language
tr: Şu anki kullanıcının dili

en: Default site language
tr: Varsayılan site dili

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makine okunabilir isim yalnızca küçük harf, rakam ve alt çizgi içerebilir.

en: Asc
tr: Artan
