Lingwo - Collaborative dictionary (7.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Audio
ur: آڈیو

en: Node
ur: نوڈ

en: Page
ur: صفحہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
