Link (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Link
fa: پیوند

en: URL
fa: نشانی

en: Link Title
fa: عنوان پیوند

en: Open link in new window
fa: بازکردن پیوند در ینجره جدید

en: Defines simple link field types.
fa: نوع فیلدهای پیوند ساده‌ای تعریف می‌کند.

en: Fields
fa: فیلدها

en: Link URL
fa: آدری پیوند

en: Protocol
fa: استاندارد

en: Validator
fa: اعتبارسنج

en: Is one of
fa: یکی از

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: The URL of the link.
fa: URL پیوند.
