Link (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Link
hi: कड़ी

en: URL
hi: यूआरएल

en: Placeholder tokens
hi: प्लेसहोल्डर टोकन

en: Optional Title
hi: वैकल्पिक शीर्षक

en: Required Title
hi: अनिवार्य शीर्षक

en: No Title
hi: शीर्षक नहीं हैं

en: Open link in new window
hi: नई विंडो में लिंक खोलें

en: Allow the user to choose
hi: उपयोगकर्ता को चयनित करने की अनुमति दें

en: Not a valid URL.
hi: एक मान्य यूआरएल नहीं है|

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Optional URL
hi: वैकल्पिक यूआरएल

en: Is one of
hi: में से एक है

en: Validate URL
hi: यूआरएल मान्य करें

en: Max length of title field
hi: शीर्षक क्षेत्र की अधिकतम लंबाई
