Link (7.x-1.10) - en to oc translation catalogue (64 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Link
oc: Ligam

en: Link Target
oc: Cibla del Ligam

en: Optional Title
oc: Títol Opcional

en: Required Title
oc: Títol Obligatòri

en: No Title
oc: Pas cap de Títol

en: Link Title
oc: Títol del Ligam

en: URL Display Cutoff
oc: Copadura de l'Afichatge de l'URL

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
oc: Se l'utilizaire indica pas de títol per aqueste ligam, l'URL serà utilizada coma títol. Quand lo ligam deu èsser copat e acabat per una ellipsa (&hellip;) ? Daissar void per cap de limit.

en: Default (no target attribute)
oc: Per Defaut (pas cap d'atribut de cibla)

en: Open link in window root
oc: Dobrir lo ligam dins la fenèstra correnta

en: Open link in new window
oc: Dobrir lo ligam dins una novèla fenèstra

en: Allow the user to choose
oc: Autorizar l'utilizaire a causir

en: Additional CSS Class
oc: Classa CSS addicionala

en: Titles are required for all links.
oc: Los títols son obligatòris per totes los ligams.

en: Open URL in a New Window
oc: Dobrir l'URL dins una Novèla Fenèstra

en: Defines simple link field types.
oc: Definís los tipes de camps "ligam simple".

en: Override title
oc: Suplantar lo títol

en: Fields
oc: Camps

en: Link URL
oc: Url del Ligam

en: Wildcard
oc: Joker

en: Protocol
oc: Protocòl

en: About
oc: A prepaus

en: Optional URL
oc: URL facultativa

en: Allow user-entered tokens
oc: Autorizar los getons (tokens) sasits per l'utilizaire

en: Rel Attribute
oc: Atribut Rel

en: At least one title or URL must be entered.
oc: Vos cal sasir al mens un títol o una URL.

en: You cannot enter a title without a link url.
oc: Podètz pas sasir un títol sens url.

en: Title, as link (default)
oc: Títol, en tant que ligam (par defaut)

en: URL, as link
oc: URL, en tant que ligam

en: Short, as link with title "Link"
oc: Court, coma ligam amb lo títol "Ligam"

en: Label, as link with label as title
oc: Etiqueta, coma ligam amb l'etiqueta coma títol

en: Separate title and URL
oc: Títol e URL separats

en: Validator
oc: Validateur

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
oc: Lo títol a utilizar quand aqueste argument es present ; il écrasera lo títol de la vista e los títols provenant des arguments precedents. Podètz utilizar aicí las substitucions de percentatge per remplaçar amb los títols des arguments. Utilizatz "%1" pel primièr argument, "%2" pel second, etc.

en: Action to take if argument is not present
oc: Accion a mener se l'argument es absent

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
oc: Se aquesta valor es reçue coma argument, l'argument serà ignoré ; correspond a "toutes las valors"

en: Wildcard title
oc: Títol del joker

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
oc: Lo títol a utilizar pel joker dins las substitucions partout ailleurs.

en: Action to take if argument does not validate
oc: Accions a mener se l'argument ne passe pas la validacion

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
oc: Las protocòls afichats aicí son ceux disponibles de manière globala. Podètz apondre mai de protocòls en modifiant la variabla <em>filter_allowed_protocols</em> de vòstra installacion.

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: Formatted html link
oc: Ligam html formaté

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
oc: Emmagazinar un títol, href e des atributs dins la banca de donadas per les assembler dins un ligam.

en: URL, as plain text
oc: URL, tèxte simple

en: Validate URL
oc: Valider l'URL

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
oc: Se marcat, la validité del format de l'URL serà verifiée pendent la validacion.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
oc: Se marcat, lo camp URL es opcional e la somission d'un títol sol serà acceptée. SI l'URL es omise, lo títol serà afichat en tèxte brut.

en: Title, as plain text
oc: Atribut title, en tant que tèxte brut

en: Static Title
oc: Títol Estatic

en: A default title must be provided if the title is a static value.
oc: Un títol per defaut deu èsser provesit se lo títol es una valor statique.

en: - Basic validation -
oc: - Validacion simple -

en: Absolute URL
oc: Url absolutda

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
oc: Permetre a l'utilizaire de sasir un atribut 'title' del ligam

en: Default link 'title' Attribute
oc: Atribut 'title' per defaut del ligam

en: Link "title" attribute
oc: Atribut 'title' del ligam

en: Max length of title field
oc: Longor maximala del camp títol

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
oc: Definir una longor maximala del camp títol (s'applique uniquement se lo títol del ligam es facultatiu o obligatòri). La limite maximala es de 255 caractèrs.

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
oc: La valor de la copadura de l'URL deu èsser numerica.

en: The max length of the link title must be numeric.
oc: La longor maximala del títol del ligam deu èsser numerica.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
oc: La longor maximala del títol del ligam deu pas èsser superiora a 255 caractèrs.

en: The title of the link.
oc: Lo títol del ligam

en: The URL of the link.
oc: L'URL del ligam
