Link (7.x-1.12) - en to ca translation catalogue (61 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Target
ca: destinació de l'enllaç

en: Optional Title
ca: Títol opcional

en: Required Title
ca: Títol requerit

en: No Title
ca: Sense títol

en: Link Title
ca: Títol de l'enllaç

en: URL Display Cutoff
ca: Retalla la visualització de les URLs

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
ca: Si l'usuari no inclou un títol per a aquest enllaç, s'usarà la URL com a títol. Quan calgui, el títol de l'enllaç es retallarà i acabarà amb una el·lipsi (&hellip;)? Deixeu-lo en blanc per a sense limit.

en: Default (no target attribute)
ca: Predeterminat (cap atribut de destinació)

en: Open link in window root
ca: Obrir l'enllaç a la finestra principal

en: Open link in new window
ca: Obrir l'enllaç en una nova finestra

en: Allow the user to choose
ca: Permetre a l'usuari triar

en: Additional CSS Class
ca: Classe CSS addicional

en: Titles are required for all links.
ca: Es requereixen títols a tots els enllaços.

en: Open URL in a New Window
ca: Obre la URL en una nova finestra

en: Defines simple link field types.
ca: Defineix tipus del camp d'enllaç senzill.

en: Override title
ca: Sobreescriu el títol

en: Fields
ca: Camps

en: Link URL
ca: URL de l'enllaç

en: Wildcard
ca: Comodí

en: About
ca: Detalls

en: Optional URL
ca: URL opcional

en: Rel Attribute
ca: Atribut "rel"

en: Title, as link (default)
ca: Títol, com a enllaç (predeterminat)

en: URL, as link
ca: URL, com a enllaç

en: Short, as link with title "Link"
ca: Curt, com a enllaç amb el títol "Enllaç"

en: Label, as link with label as title
ca: Etiqueta, com a enllaç amb etiqueta com a títol

en: Separate title and URL
ca: Separa títol i URL

en: Validator
ca: Validador

en: Is one of
ca: És un de

en: Action to take if argument is not present
ca: Acció a executar si no hi ha cap paràmetre

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor com a paràmetre, aquest s'ignorarà; p.ex. "tots els valors"

en: Wildcard title
ca: Títol comodí

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
ca: El títol a utilitzar per substituir en altres llocs al comodí.

en: Action to take if argument does not validate
ca: Acció a executar si el paràmetre no valida

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Formatted html link
ca: Enllaç en format HTML

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
ca: Emmagatzema un títol, href i atributs a la base de dades annexats a l'enllaç.

en: URL, as plain text
ca: URL, com a text pla

en: Validate URL
ca: Valida la URL

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
ca: Si està marcat, el camp URL es verificarà com a URL vàlida durant la validació.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
ca: Si està marcat, el camp URL és opcional i l'enviament d'un títol sol s'acceptarà. Si la URL s'omet, el títol es mostrarà com a text pla.

en: Title, as plain text
ca: Títol, com a text pla

en: Static Title
ca: Títol estàtic

en: - Basic validation -
ca: - Validació bàsica -

en: Absolute URL
ca: URL absoluta

en: Default link 'title' Attribute
ca: Atribut "títol" per defecte de l'enllaç

en: Link "title" attribute
ca: Atribut "title" de l'enllaç

en: The title of the link.
ca: El títol de l'enllaç.

en: The URL of the link.
ca: La URL de l'enllaç.

en: The link title is limited to @maxlength characters maximum.
ca: El títol de l'enllaç està limitat a @maxlengt caràcters com a màxim.

en: URL, absolute
ca: URL, absoluta

en: Domain, as link
ca: Domini, com un enllaç

en: Strip www. from domain
ca: Treure les www. del domini

en: Subfield: The link title attribute
ca: Subcamp: L'atribut títol de l'enllaç

en: Subfield: The attributes for this link
ca: Subcamp: Els atributs per aquest enllaç

en: Subfield: The language for the field
ca: Subcamp: La llengua pel camp

en: If checked, the URL will always render as an absolute URL.
ca: Si es marca, la URL es presentarà sempre com una URL absoluta.

en: Custom link class
ca: Classe personalitzada de l'enllaç

en: The attributes of the link.
ca: Els atributs de l'enllaç.
