Link (7.x-1.2) - en to bo translation catalogue (84 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Link Target
bo: Target དམིགས་འབེན་དང་སྦྲེལ་བ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Optional Title
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང

en: Required Title
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: No Title
bo: ཁ་བྱང་མེད་པ

en: Link Title
bo: Title ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: URL Display Cutoff
bo: URL འཆར་ངོས་ཀྱི་བཅད་མཚམས

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྲེལ་ཐག་འདི་ལ་ཁ་བྱང་ཞིག་མ་བཀོད་ན། URL དེ་ཁ་བྱང་ལ་སྤྱོད་ངེས། སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་དེ་ག་དུས་སུ་བཅད་བཟོ་བྱས་ནས་དེའི་མཚམས་སུ་བསྡུས་རྟགས་༼&hellip;༽སྦྱོར་དགོས། སྟོང་བར་བསྐྱུར་ནས་ཚད་འཛིན་མེད་པར་བཟོས་ཆོག

en: Default (no target attribute)
bo: སྔར་ཡོད༼targetདམིགས་ཡུལ་གྱི་མཚན་ཉིད་མེད་པ།༽

en: Open link in window root
bo: རྩ་བའི་སྒྲོམ་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་ཕྱེ

en: Open link in new window
bo: སྒྲོམ་གསར་བའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Allow the user to choose
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་གདམ་དུ་འཇུག་པ

en: Additional CSS Class
bo: CSS སྒྲིག་དཔེ་གཞན

en: Titles are required for all links.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཡོངས་ལ་ཁ་བྱང་དགོས་ངེས་ཡིན་པ།

en: Open URL in a New Window
bo: སྒྲོམ་གསར་བའི་ནང་དུ་URL ཁ་འབྱེད

en: Defines simple link field types.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་གནས་ཁོངས་རིགས་སྟབས་བདེ་ཞིག་གཏན་འབེབས་བྱེད་པ།

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Link URL
bo: URL དང་སྦྲེལ་བ

en: Wildcard
bo: ཚབ་རྟགས

en: Protocol
bo: སྒྲིག་ལམ

en: Optional URL
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་URL

en: Allow user-entered tokens
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་མཚོན་གྲངས་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Rel Attribute
bo: Rel ཡི་མཚན་ཉིད

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
bo: ཕྱིར་འདོན་གྱི་དུས་སུ་སྦྲེལ་ཐག་འདི་ལ་rel མཚན་ཉིད་འདི་ཡོད་ངེས། རྒྱུགས་ཆེའི་སྤྱོད་སྟངས་ནི་<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>་ཡིན་པ་དང་དེས་འཚོལ་བཤེར་ལག་ཆས་སྦྲེལ་ཐག་ཏུ་མྱུར་ཞིབ་བྱེད་མི་ཐུབ་པར་འགོག་ཐུབ།

en: At least one title or URL must be entered.
bo: མ་མཐའ་ནའང་ཁ་བྱང་གཅིག་གམ་URL སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ངེས་པར་དུ་འཇུག་དགོས།

en: You cannot enter a title without a link url.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་url ཞིག་མེད་ན་ཁ་བྱང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Title, as link (default)
bo: ཁ་བྱང་། སྦྲེལ་ཐག་གི་རྣམ་པ༼སྔར་ཡོད༽

en: URL, as link
bo: URL སྦྲེལ་ཐག་གི་རྣམ་པ

en: Short, as link with title "Link"
bo: ཐུང་བ། སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་ལ་སྦྲེལ་ཐག་ཞེས་པ་ལྟ་བུ

en: Label, as link with label as title
bo: ཁ་བྱང་། ཁ་བྱང་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་ལ་སྦྱོར་བ

en: Separate title and URL
bo: ཁ་བྱང་དང་URL ལོག་ཏུ་དབྱེ་བ

en: Validator
bo: ར་སྤྲོད་ལག་ཆ

en: Is one of
bo: དེ་ལས་ཡ་གྱལ་ཞིག་ཡིན་པ

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ཡོད་པའི་སྐབས་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་། དེས་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཁ་བྱང་དང་སྔོན་མའི་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ཁ་བྱང་བརྗེ་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་འདིར་བརྒྱ་ཆའི་ཚབ་རྟགས་སྤྱད་ནས་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ཁ་བྱང་བརྗེས་ཆོག འཇུག་གྲངས་དང་པོར་%1་དང་འཇུག་གྲངས་གཉིས་པར་%2་སོགས་སྦྱར་ཆོག

en: Action to take if argument is not present
bo: འཇུག་གྲངས་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་མེད་པའི་སྐབས་ལག་བསྟར་བྱེད་དགོས་ལས་འགུལ

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
bo: གལ་སྲིད་ཐོབ་གྲངས་འདི་འཇུག་གྲངས་སུ་སྤྱད་ཚེ། འཇུག་གྲངས་དེ་སྣང་མེད་དུ་འཇོག་ངེས། དཔེར་ན། ཐོབ་གྲངས་ཡོངས་ཞེས་པ།

en: Wildcard title
bo: ཚབ་རྟགས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
bo: གནས་གཞན་དུ་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་ཚབ་རྟགས་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་།

en: Action to take if argument does not validate
bo: འཇུག་གྲངས་ར་སྤྲོད་མ་བྱས་པའི་སྐབས་ལག་བསྟར་བྱེད་དགོས་ལས་འགུལ

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
bo: འདིར་མངོན་པའི་སྒྲིག་ལམ་ནི་ཡོངས་ཁྱབ་ཏུ་སྤྱོད་རུང་བ་དེ་དག་ཡིན། ཁྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འཇུག་ནང་གི་<em>filter_allowed_protocols</em>འགྱུར་གྲངས་བསྒྱུར་ནས་སྒྲིག་ལམ་གཞན་ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག

en: Link title
bo: ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: Formatted html link
bo: རྣམ་གཞག་བཟོས་པའི་html ཡི་སྦྲེལ་ཐག

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bo: %field་ལ་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ནི་ཕན་ནུས་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མ་རེད།

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
bo: གྲངས་མཛོད་དུ་ཁ་བྱང་ཞིག་དང་href། མཚན་ཉིད་བཅས་གསོག་འཇོག་བྱས་ནས་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཉམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: URL, as plain text
bo: URL ཡིག་རྐྱང་གི་རྣམ་པ

en: Validate URL
bo: URLར་སྤྲོད་བྱེད་པ

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
bo: གལ་སྲིད་འདེམས་རྟགས་བརྒྱབ་ན། URLགནས་ཁོངས་དེ་ར་སྤྲོད་བྱེད་དུས་བདེན་དཔང་ཚད་ལོན་པར་ངོས་འཛིན་བྱེད་ངེས།

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
bo: གལ་སྲིད་འདི་ལ་འདེམས་རྟགས་བརྒྱབ་ན། URL གནས་ཁོངས་དེ་གདམ་ཁ་ཡིན་པ་དང་། དེར་ཁ་བྱང་གཅིག་པུ་སྦྱར་ནའང་འགྲིག གལ་སྲིད་URL མེད་ན། ཁ་བྱང་དེ་ཡིག་རྐྱང་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: When output, this link will have this class attribute. Multiple classes should be separated by spaces.
bo: སྦྲེལ་མཐུད་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་དུས་། class ཡི་གཏོགས་གཤིས་ལྡན། classདུ་མའི་མིང་སྟོང་མཐེབ་ཀྱིས་འབྱེད་པར་བྱོས།

en: Title, as plain text
bo: ཁ་བྱང་། ཡིག་རྐྱང་གི་རྣམ་པ

en: Static Title
bo: འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Static title
bo: འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: This title will always be used if &ldquo;Static Title&rdquo; is selected above.
bo: གོང་དུ་&ldquo;འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང་&rdquo;བདམས་ཡོད་ན་ཁ་བྱང་འདི་ནམ་ཡང་སྤྱོད་ངེས།

en: A default title must be provided if the title is a static value.
bo: གལ་སྲིད་ཁ་བྱང་དེ་འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཤིག་ཡིན་ཚེ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཁ་བྱང་ཞིག་ངེས་པར་ཏུ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་དགོས།

en: - Basic validation -
bo: -སྤྱིར་བཏང་གི་ར་སྤྲོད-

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་༼title༽ མཚན་ཉིད་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Default link 'title' Attribute
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཀྱི་སྔར་ཡོད་'title'ཁ་བྱང་མཚན་ཉིད

en: When output, links will use this "title" attribute if the user does not provide one and when different from the link text. Read <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 Guidelines</a> for links comformances. Tokens values will be evaluated.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ཁ་བྱང་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་མེད་པ་དང་སྦྲེལ་ཐག་གི་ཡི་གེ་དང་མི་མཐུན་པའི་སྐབས། ཕྱིར་འདོན་གྱི་དུས་སུ་སྦྲེལ་ཐག་གིས་ཁ་བྱང་གི་མཚན་ཉིད་འདི་སྤྱོད་ངེས། <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 སློབ་སྟོན་</a>ནས་སྦྲེལ་ཐག་གི་གཅིག་མཐུན་བཟོ་སྟངས་ཀློག་རོགས། མཚོན་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ལ་གཞིགས་ངེས།

en: Link "title" attribute
bo: title ཁ་བྱང་གི་མཚན་ཉིད་དང་སྦྲེལ་བ

en: Instance settings have been set with the data from the field settings.
bo: དཔེ་མཚོན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ནི་གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གཞི་གྲངས་ལ་གཞིགས་ནས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཟིན།

en: Max length of title field
bo: ཁ་བྱང་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
bo: ཁ་བྱང་གི་གནས་ཁོངས་ལ་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས་ཤིག་སྒྲིག་པ། ༼སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་གདམ་ཁ་དང་ཡང་ན་དགོས་ངེས་ཡིན་པའི་སྐབས་སུ་ཁོ་ན་མཁོ་འདོན་བྱས་ཆོག༽ ཆེས་མཐོ་བའི་ཚོད་འཛིན་ནི་ཡིག་འབྲུ་255་ཡིན།

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
bo: URL འཆར་ངོས་ཀྱི་བཅད་མཚམས་དེ་ངེས་པར་དུ་ཨང་གྲངས་ཡིན་དགོས།

en: The max length of the link title must be numeric.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་གི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད་དེ་ངེས་པར་ཏུ་གྲངས་ཀ་ཡིན་དགོས།

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་གི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད་ནི་ཡིག་འབྲུ་255་ལས་བརྒལ་མི་རུང་།

en: The title of the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་URL།

en: Keep rel as set up above (untouched/default)
bo: གོང་གི་སྒྲིག་འགོད་ཇི་བཞིན་rel གསོག་འཇོག་བྱེད་པ། ༼བསྒྱུར་མེད་པའམ་སྔར་ཡོད༽

en: Remove rel if given link is external
bo: གལ་སྲིད་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་དེ་ཕྱི་ཁུལ་ནས་ཡིན་ཚེ། rel འདོར་བ

en: Remove rel if given link is internal
bo: གལ་སྲིད་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་དེ་ནང་ཁུལ་ནས་ཡིན་ཚེ། rel འདོར་བ

en: The link title is limited to @maxlength characters maximum.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་ནི་ཡིག་འབྲུ་@maxlength་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱས་ཡོད།

en: URL, absolute
bo: URL། ཁ་ཚང་བ

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other entity field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
bo: གལ་སྲིད་སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་དེ་གདམ་ཁ་དང་ཡང་ན་དགོས་ངེས་ཡིན་ན། གནས་ཁོངས་ཞིག་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་ངེས། གལ་སྲིད་སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་དེ་འགྱུལ་མེད་ཡིན་ཚེ་སྦྲེལ་ཐག་གིས་ནམ་ཡང་ཁ་བྱང་གཅིག་རང་སྤྱོད་ངེས། གལ་སྲིད་<a href="http://drupal.org/project/token">མཚོན་གྲངས་མ་དཔེ་</a>སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཡོད་ན། འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང་ཐོབ་གྲངས་ཀྱིས་ནང་དོན་གྱི་གནས་ཁོངས་གཞན་གང་རུང་ཞིག་དེའི་ཐོབ་གྲངས་བེད་སྤྱོད་སྲིད། འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང་དང་མཚོན་གྲངས་གཞི་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང་གི་ཁོངས་སུ་ཕྲེང་གཅིག་ཡིན་པའི་XHTML དབྱེ་རྟགས་མང་ཆེ་ཤོས་འདུས་ཡོད་སྲིད། དཔེར་ན། <em>strong</em>་དང་<em>em</em>།<em>img</em>། <em>span</em>་སོགས།

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the entity edit form. This does not affect the field settings on this page.
bo: དེ་བདམས་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ནང་དོན་གྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་URLs དང་ཁ་བྱང་ལ་མཚོན་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱེད་དུ་འཇུག་ངེས། འདིས་དྲ་ངོས་འདིའི་གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་མི་ཐེབས།

en: Domain, as link
bo: དྲ་ཁོངས། སྦྲེལ་ཐག་གི་རྣམ་པ

en: Strip www. from domain
bo: དྲ་མིང་ནས་www. ཕུད་པ

en: Leave www. in domain
bo: དྲ་མིང་དུ་www. བསྐྱུར་བ

en: Subfield: The link title attribute
bo: ཡན་ལག་གནས་ཁོངས། སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་གི་མཚན་ཉིད

en: Subfield: The attributes for this link
bo: ཡན་ལག་གནས་ཁོངས། སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་མཚན་ཉིད།

en: Subfield: The language for the field
bo: ཡན་ལག་གནས་ཁོངས། གནས་ཁོངས་འདིའི་སྐད་རིགས

en: Remove rel attribute automatically
bo: rel མཚན་ཉིད་རང་འགུལ་གྱིས་འདོར་བ

en: Turn on/off if rel attribute should be removed automatically, if user given link is internal/external
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་ལ་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་དེ་ནང་ཁུལ་དང་ཕྱི་ཁུལ་ཡིན་ཚེ། ཁ་ཕྱེ་དང་ཡང་ན་ཁ་རྒྱག་སྤྱད་ནས་rel ཡི་མཚན་ཉིད་རང་འགུལ་གྱིས་སུབ་པ།
