Link (7.x-1.13) - en to hu translation catalogue (89 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Link Target
hu: Hivatkozás célja

en: URL
hu: Webcím

en: Optional Title
hu: Nem kötelező cím

en: Required Title
hu: Szükséges cím

en: No Title
hu: Nincs cím

en: Link Title
hu: Hivatkozás cím

en: URL Display Cutoff
hu: Webcím megjelenítés levágása

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
hu: Ha a felhasználó nem ad meg címet a hivatkozáshoz, a webcím lesz címként használva. Mikor kell az hivatkozás címét levágni és a végére három pontot (&hellip;) illeszteni? Üresen hagyva nincs korlát.

en: Default (no target attribute)
hu: Alapértelmezés (nincs cél tulajdonság)

en: Open link in window root
hu: A hivatkozás megnyitása a gyökér ablakban

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: Allow the user to choose
hu: Megengedi a felhasználónak a választást

en: Additional CSS Class
hu: További <em>CSS</em> osztály

en: Titles are required for all links.
hu: Cím szükséges minden hivatkozásnak.

en: Open URL in a New Window
hu: A webcím megnyitása egy új ablakban

en: Defines simple link field types.
hu: Egyszerű hivatkozás mezőtípusokat ad.

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: Fields
hu: Mezők

en: Link URL
hu: Hivatkozás webcím

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Protocol
hu: Protokoll

en: About
hu: Leírás

en: Optional URL
hu: Nem kötelező webcím

en: Allow user-entered tokens
hu: Megenged felhasználó által megadott vezérjeleket

en: Rel Attribute
hu: „Rel” tulajdonság

en: At least one title or URL must be entered.
hu: Legalább egy címet, vagy webcímet meg kell adni.

en: You cannot enter a title without a link url.
hu: Nem lehet címet megadni webcím hivatkozás nélkül.

en: Title, as link (default)
hu: Cím, mint hivatkozás (alapértelmezés)

en: URL, as link
hu: Webcím, mint hivatkozás

en: Short, as link with title "Link"
hu: Rövid, hivatkozásként „Hivatkozás” címmel

en: Label, as link with label as title
hu: Címke, hivatkozásként a címkével mint címmel

en: Separate title and URL
hu: Cím és webcím elválasztása

en: Validator
hu: Érvényesítő

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, amely használatba kerül, amikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
hu: Az itt megjelenített protokollok globálisan elérhetők. További protokollokat lehet hozzáadni a <em>filter_allowed_protocols</em> változó módosításával.

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Link settings
hu: Hivatkozásbeállítások

en: Formatted html link
hu: Formázott HTML hivatkozás

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
hu: Egy hivatkozás összeállításához címet, href-et és más tulajdonságokat tárol az adatbázisban

en: URL, as plain text
hu: Webcím, mint sima szöveg

en: Validate URL
hu: Webcím ellenőrzése

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a webcím mező érvényessége is ellenőrzése kerül a beküldés során.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a webcím mező nem kötelező, tehát a cím önálló beküldése is elfogadott. Ha a webcím nincs megadva, akkor a cím egyszerű szövegként fog megjelenni.

en: Title, as plain text
hu: Cím, mint egyszerű szöveg

en: Static Title
hu: Állandó cím

en: A default title must be provided if the title is a static value.
hu: Egy alapértelmezés szerinti címet meg kell adni, ha a cím egy állandó érték.

en: - Basic validation -
hu: - Alapellenőrzés -

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára egy hivatkozás „cím” tulajdonságának megadását

en: Default link 'title' Attribute
hu: Hivatkozás alapértelmezés szerinti „cím” tulajdonsága

en: Link "title" attribute
hu: Hivatkozás „cím” tulajdonsága

en: Instance settings have been set with the data from the field settings.
hu: A példány beállításai át lettek véve a mező beállításának adataiból.

en: Max length of title field
hu: A címmező legnagyobb hossza

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
hu: A címmező legnagyobb hosszának beállítása (csak akkor értelmezett, ha a hivatkozásak lehet címe, vagy az kötelező). A legnagyobb érték 255 karakter lehet.

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
hu: A webcím megjelenítés levágása értékének számnak kell lennie.

en: The max length of the link title must be numeric.
hu: A címmező legnagyobb hosszának számnak kell lennie.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
hu: A címmező legnagyobb hossza nem lehet nagyobb, mint 255 karakter.

en: The title of the link.
hu: A hivatkozás címe.

en: The URL of the link.
hu: A hivatkozás webcíme.

en: Keep rel as set up above (untouched/default)
hu: A rel attribútum meghagyása a fent beállítottak szerint (érintetlen/alapértelmezett)

en: Remove rel if given link is external
hu: A rel-attribútum eltávolítása, ha a megadott hivatkozás külső címre mutat

en: Remove rel if given link is internal
hu: A rel-attribútum eltávolítása, ha a megadott hivatkozás belső címre mutat

en: The link title is limited to @maxlength characters maximum.
hu: A hivatkozás címe legfeljebb @maxlength karakter lehet.

en: URL, absolute
hu: URL, abszolút

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other entity field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
hu: Ha a hivatkozás címe választható vagy kötelező, egy mező jelenik meg, ha viszont statikus, akkor egy hivatkozás mindig ugyanazt a címet fogja használni. Ha a <a href="http://drupal.org/project/token">Token</a> modul telepítve van, a statikus cím bármely más entitás mezőjét felhasználhatja értékként. A statikus és a vezérjel-alapú címek a legtöbb HTML-elemet tartalmazhatják, például: <code>strong</code>, <code>em</code>, <code>img</code>, <code>span</code>.

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the entity edit form. This does not affect the field settings on this page.
hu: Bejelölése lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy vezérjeleket adjanak meg az URL-ekben és címmezőkben az entitás szerkesztőűrlapján. Ez nem érinti a mezőbeállításokat ezen az oldalon.

en: Domain, as link
hu: Domain, hivatkozásként

en: Strip www. from domain
hu: A „www.” elhagyása a doménből

en: Leave www. in domain
hu: A „www.” bennehagyása a doménben

en: Subfield: The link title attribute
hu: Almező: a hivatkozás címének tulajdonsága

en: Subfield: The attributes for this link
hu: Almező: ennek a hivatkozásnak a tulajdonságai

en: Subfield: The language for the field
hu: Almező: a mező nyelve

en: Remove rel attribute automatically
hu: A rel attribútum automatikus eltávolítása

en: Turn on/off if rel attribute should be removed automatically, if user given link is internal/external
hu: Bekapcsolható a <code>rel</code>-attribútum automatikus eltávolítása, ha a felhasználó külső címre mutató hivatkozást ad meg.

en: If checked, the URL will always render as an absolute URL.
hu: Ha bejelölt, a webcím mindig abszolút webcímként lesz megjelenítve.

en: Use field label as the label for the title field
hu: Mezőcímke használata a címmező címkéjeként

en: If this is checked the field label will be hidden.
hu: Ha bejelölt, a mezőcímke el lesz rejtve.

en: Allow the user to enter a custom link class per link
hu: A felhasználó hivatkozásokként egyéni hivatkozásosztályt adhat meg

en: The value %value provided for %field is not a valid URL.
hu: %field mezőhöz biztosított %value érték érvénytelen webcím.

en: Custom link class
hu: Egyéni hivatkozásosztály

en: The attributes of the link.
hu: A hivatkozás attribútumai.
