Link partners (7.x-1.16) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Submit
fa: ثبت

en: Links
fa: پیوندها

en: ID
fa: شناسه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Context
fa: زمینه
