Link partners (7.x-1.2) - en to eu translation catalogue (7 entries)

en: Submit
eu: Bidali

en: Links
eu: Estekak

en: Length
eu: Luzera

en: ID
eu: IDa

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Context
eu: Testuingurua

en: Summary or trimmed
eu: Laburpena edo moztutakoa
