Link partners (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Links
uk: Посилання

en: Length
uk: Довжина

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Context
uk: Контекст

en: Partner
uk: Партнер

en: Summary or trimmed
uk: Резюме або скорочений

en: Enable context links
uk: Увімкнути контекстні посилання

en: Check this checkbox for show links with !partner
uk: Встановіть цей прапорець, щоб показувати посилання від !partner

en: Configuration success saved
uk: Конфігурація була збережена

en: File cache has been refreshed
uk: Файл кешу був оновлений

en: Script found
uk: Скрипт знайдений

en: The number of blocks
uk: Кількість блоків

en: Set the desired number of blocks that you need.
uk: Встановіть кількість блоків, що ви потребуєте.

en: Number links of block
uk: Кількість посилань в блоці

en: Size cache file
uk: Розмір кешу

en: Script not found
uk: Скрипт не знайдений

en: Go to the edit content type page and move to "Manage display" and select the <strong>Context</strong> format. After that, contextual links will be sold from this field.
uk: Перейдіть на сторінку редагування типу матеріалу та відкрийте вкладку "Керувати відображенням" та виберіть формат <strong>Контекст</strong> для текстових полів. Після цього контекстні посилання будуть продаватись для цих полів.

en: File size <strong>links.db</strong>: @size Kb. <a href="@refresh">Refresh file</a>
uk: Розмір файлу <strong>links.db</strong>: @size Кб. <a href="@refresh">Очистити кеш</a>

en: The Link partners module is designed to display links on the site in blocks. For each link exchange, you create your own blocks, which can be placed anywhere on the site.
uk: Модуль Link partners призначений для відображення посилань на сайті в блоках. Для кожного обміну посиланнями ви створюєте свої власні блоки, які можна розмістити в будь-якому місці сайту.

en: List of available exchanges:
uk: Список доступних бірж:

en: If you want to thank me and support me as the author of this module, then please register on my referral links.
uk: Якщо ви хочете віддячити і підтримати мене як автора цього модуля, то будь ласка зареєструйтеся за моїм реферальним посиланням.

en: <strong>Note.</strong> Please do not use all exchanges at once, or use only if you know what you are doing. If you still use all exchanges at the same time, we <strong>recommend</strong> that you use no more than 1 block and 1 link for each exchange on the page.
uk: <strong>Примітка.</strong> Будь ласка, не використовуйте всі біржі одночасно, або використовуйте тільки якщо впевнені в своїх діях. Якщо все ж будете використовувати всі біржі одночасно <strong>радимо</strong> Вам не використовувати понад 1 блок і 1 посилання для кожної біржі на сторінці.

en: Select partner of context links
uk: Виберіть біржу контекстних посилань

en: You use a @partner context
uk: Ви використовуєте @partner для контекстних посилань

en: Link partners config
uk: Конфігурація Link partners

en: Configuration page for Link partners.
uk: Сторінка конфігурації для Link partners.

en: Refresh
uk: Оновити

en: This module displays links sold via Sape.ru, Linkfeed etc.
uk: Модуль для продажу посилань на сайті через біржі Sape.ru, Linkfeed і інші.

en: @partner settings
uk: Налаштування @partner

en: This is ID you have get on site <a href="@link" target="_blank">@partner</a> (example, bla3bla2bla1bla6blabla3bla2bla1).
uk: Цей ідентифікатор ви можете отримати на сайті <a href="@link" target="_blank">@partner</a> (наприклад, bla3bla2bla1bla6blabla3bla2bla1).

en: The script found and its version: <strong>@version</strong>. Update script may on <a href="@link" target="_blank">@partner</a>
uk: Скрипт знайдений і його версія: <strong>@version</strong>. Скачати свіжу версію скрипта можна на <a href="@link" target="_blank">@partner</a>

en: Set the desired number link of one block. Default value is: 3 links on block. Also check your configuration on @partner.
uk: Встановіть кількість посилань в одному блоці. Базове значення: 3 посилання на блок. Також перевірте свою конфігурацію на @partner.

en: File size <strong>@partner.links.db</strong>: @size Kb. <a href="@refresh">Refresh file</a>
uk: Розмір файлу <strong>@partner.links.db</strong>: @size Кб. <a href="@refresh">Очистити кеш</a>

en: Script @partner.php not valid
uk: Скрипт @partner.php недійсний

en: File script in folder <strong>@file</strong> not valid. Please, reload archive with script on <a href="@link" target="_blank">@partner</a>
uk: Файл скрипта в папці <strong>@file</strong> хибний. Будь ласка, перезавантажте архів з скриптом на <a href="@link" target="_blank">@partner</a>

en: Please copy script in folder "<strong>@directory</strong>". The script may download on <a href="@link" target="_blank">@partner</a>
uk: Будь ласка, скопіюйте скрипт в теку "<strong>@directory</strong>". Скрипт можна завантажити на <a href="@link" target="_blank">@partner</a>

en: The script found. Update script may on <a href="@link" target="_blank">@partner</a>
uk: Скрипт знайдений. Оновити скрипт можна на <a href="@link" target="_blank">@partner</a>
