Link checker (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Operations
da: Handlinger

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Settings
da: Indstillinger

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Preview
da: Gennemse

en: Error
da: Fejl

en: Set @type %title to unpublished.
da: @type %title sat til skjult.

en: Depends on: !dependencies
da: Afhænger af: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
da: @module (<span class="admin-disabled">deaktiveret</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
da: @module (<span class="admin-enabled">aktiveret</span>)

en: HTTP request status
da: HTTP forespørgselsstatus

en: Fails
da: Mislykkes

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
da: Din system- eller netværkskonfiguration gør det umuligt for Drupal at få adgang til andre sites, hvilket nedsætter funktionaliteten. Det kan skyldes konfigurationen af din webserver eller PHP-indstillinger, og bør rettes, så du kan hente information om opdateringer, hente nyhedsfeeds, logge ind med OpenID og bruge andre netværksbaserede tjenester.

en: Broken links
da: Brudte links

en: Shows a list of broken links in content.
da: Viser en liste over brudte links i indhold.

en: Check settings
da: Kontrollér indstillinger

en: Missing text format: %format.
da: Manglende tekstformat: %format.

en: Configure the content types that should be checked for broken links and how the hypertext links will be checked and reported and repaired.
da: Konfigurér de indholdstyper, der skal undersøges for brudte links og hvordan hypertekstlinks bliver undersøgt og rapporteret og repareret.
