Link checker (7.x-1.0-beta1) - en to sq translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: Operations
sq: Operacionet

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Settings
sq: Rregullimet

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Preview
sq: Shikoje

en: URL
sq: Adresa URL

en: Error
sq: Gabim

en: Error handling
sq: Trajtimi i gabimeve

en: Set @type %title to unpublished.
sq: Vendos @type %title si çpublikuar.

en: Depends on: !dependencies
sq: Varet nga: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-disabled">çaktivizuar</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-enabled">aktivizuar</span>)

en: filter
sq: filtri

en: HTTP request status
sq: Gjëndja e kërkesës HTTP

en: Fails
sq: Dështoi

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
sq: Konfigurimi i sistemit apo rrjetit tuaj nuk lejon hyrjen e Drupal në faqe të jashtme web, duke i reduktuar në këtë menyrë funksionimin. Shkaku mund të jetë konfigurimi i serverit tuaj web ose i PHP dhe duhet zgjidhur që të mund të shkarkohen informacione në lidhje me përditësimet në dispozicion, për të tërhequr lajme për agreguesin, për tu identifikuar via OpenID, ose për të përdorur shërbime të tjera që varen nga rrjeti.
