Link checker (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: Operations
sv: Funktioner

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Response
sv: Svar

en: Settings
sv: Inställningar

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Error
sv: Fel

en: Error handling
sv: Felhantering

en: Set @type %title to unpublished.
sv: Angav %title (@type) som ej publicerad.

en: Depends on: !dependencies
sv: Kräver: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sv: @module (<span class="admin-disabled">inaktiverad</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sv: @module (<span class="admin-enabled">aktiverad</span>)

en: Maintenance
sv: Underhåll

en: HTTP request status
sv: Status för HTTP-anrop

en: Fails
sv: Misslyckas

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
sv: Ditt system eller dina nätverksinställningar tillåter inte Drupal att komma åt webbsidor, vilket innebär nedsatt funktionalitet. Detta kan bero på webbserverns eller PHPs inställningar och bör lösas för att göra det möjligt att ladda ner information om tillgängliga uppdateringar, hämta nyhetsflöden, använda OpenID-inloggning eller för att använda andra nätverksberoende tjänster.

en: This module provides an aid to finding broken links on your site. It periodically checks contents of all public nodes, tries to find any html links and check for their validity. It reports broken links through the admin interface. For more information about status codes see <a href="@rfc">Status Code Definitions</a>.
sv: Denna modul hjälper till att hitta trasiga länkar (döda länkar) på din hemsida. Med jämna mellanrum kontrolleras innehållet i alla publika noder och eventuella HTML-länkar valideras. Genom det administrativa gränssnittet kan man läsa sammanställningen över trasiga länkar. Läs <a href="@rfc">Definitioner över statuskoder</a> för mer information om statuskoder.

en: Broken links
sv: Trasiga länkar

en: Broken link %link has been found.
sv: Trasig länk %link har hittats.

en: Shows a list of broken links in content.
sv: Visar en lista av trasiga länkar i innehåll.

en: Check settings
sv: Kontrollera inställningar

en: Missing text format: %format.
sv: Saknat textformat: %format.
